| auradobrin a întrebat:

Abia am achizitionat o tigaie hot pan, insa temepraturiole de coacere sunt scrise in chineza. Ma poate ajuta cineva sa imi spuna care sunt treptele de temperatura trecute pe termostat si eventual cateva retete?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| morena a răspuns:

Ma mir ca la tine e scris in chineza! deci incepe cu:offpartea galbena si invarti pana la onn, apoi incepe ci90grade, 120 grade, 150grade si 190grade! Depinde ce vrei sa gatesti! Temperatura de 180grade, e ideala pentru fripturi sau pentru legume(cu capac)! Daca vrei sa fol tigaia pentru grill e bine sa dai la maxim(fara capac). Totiusi ai grija ca in centru tavii coace mai tare decat pe margini! Eu folosesc numai ustensile de teflon sau lemn, cand mestec, intorc si scot, mancarea din Hot pan!

1 răspuns:
| Gabi1335 a răspuns:

Intra pe google dai sus pe traducere selectezi limba din schineza in romana si scrii acolo ceea ce scrie pe hot pan funda? retete nu stiu din pacate