Întrebare recomandată | Seaeks a întrebat:

Adidasii mei mă rod in ultimul hal deasupra degetelor, mă junghie picioarele după ce ii port mai mult. Am încercat și un număr mai mare insa sunt prea mari. Să renunț la încălțămintea din piele?

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca sunt noi, pielea se lasa in timp, dupa cateva purtari. Daca nu s-a lasat, nu prea mai ai ce face. Decit sa faci ce am facut eu, dar asta cred ca numai un zapacit ca mine e in stare sa gindeasca si sa faca happy, daca poti si tu, incearca: am luat o camera de bicicleta, am bagat-o dublu in fiecare adidas pe rind, cit ai intrat, restul a ramas afara, am acoperit cu banda adeziva camera din exterior (ca sa nu explodeze) si intrarea la adidas (ca sa nu iasa camera), am lasat doar valva de la camera in exterior, si am umflat camera exact ca la bicicleta. Am lasat totul asa vreo jumatate de ora, si dupa o jumatate de ora i-am putut purta fara probleme. Am facut asta, pentru ca ii luasem de pe net, cica 44, si erau de fapt 43, eu avand 43, 5 fix, in plus erau si oarecum strimti, am dat si 500 de lei, si sunt si speciali pentru ciclism, cu placuta pe talpa pentru prinderea de pedale (faciliteaza mersul mai usor si mai sigur pe bicicleta). Ii dadeam eu pe retur, dar modelul ales a fost extraordinar, pot sa ii port si ca adidasi obisnuiti, sunt oarecum si eleganti, si asa ceva mai rar se gaseste, si de aceea am apelat la masura asta. Dupa, am facut anul trecut peste 1000 de km cu bicicleta cu ei prin tara. happy

| sierra1 a răspuns:

"Am încercat și un număr mai mare insa sunt prea mari. Să renunț la încălțămintea din piele?"

adică tu o să faci ce-ți zice careva de p-aici? adică să renunți la piele? nici tu nu crezi când inrebi. Aruncă-ți papucii ce te "junghie" și basta

| PedoBarbie a răspuns:

AI încercat desculț fă o

| Yuoia a răspuns:

Nu pielea este vinovata ci modelul incaltamintei. E prea stramta.
Daca doar la un numar simti ca diferenta este mare, du adidasii la pantofar (cizmar) sa-i puna pe calapod. Ii va largi si poate vei reusi sa-i porti.

| francesca6728 a răspuns:

Salut, incearca incaltamintea sport, care e mai lejera. Iti recomanda Puma RS-X, sunt super usori si comozi...parerea mea, dar mai gasesti si multe altele, de exemplu si cei de la Skechers am inteles ca sunt foarte comozi.
Poti sa cauti in Decathlon, au modele destul de ok si la preturi accesibile.