| Karyem a întrebat:

De ce îmi îngheață picioarele în încălțămintea din piele? Și ce încălțăminte din piele sintetica îmi recomandați? Pur și simplu e mai călduroasă, îmi îngheață picioarele și vara

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Plasticul (pielea sintetica) este mai ieftina si mai putin rezistanta decat pielea normala.
Incaltamintea de piele se foloseste cu ciorapi /sosete si trebuie sa fie cu un jumat de numar mai mare decat piciorul, comode (sa poata circula sangele in picioare).

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Proasta circulatie periferica. Mergi la medic!