Întrebare recomandată | Anonima728282991 a întrebat:

Ajutor;
Am vărsat suc de catina pe covorul gri.
Cum se curăță?
Mama o să mă certe

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Stie mama ta cum se curata, ca noi nu stim din ce este facut covorul (matase, bumbac, lana, poliester samd).

Asadar, iute fugi la mama ta si spune-i ce-ai facut, ca ea sa poate veni si sa-l curete, ca risti sa imprastii culorile sau sa-l strici foarte rau.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Si daca o sa te certe ce? cu totii am fost copii si am facut greseli
este intelept sa ii spui mamei tale decat sa maschezi cum vrei sa faci acum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu Biocarpet.

| Anonimul151 a răspuns:

Cel mai ok ar fi sa ii spui mamei tale.

Răspuns utilizator avertizat
| ___XxwR a răspuns:

Absorbă sucul de cătină cât mai mult posibil cu un prosop, apoi tamponează petele cu apă călduță și detergent lichid delicat. Evită frecarea puternică pentru a nu împrăștia petele.

| Oanix21 a răspuns:

Chante Ckear pentru pete