| papushikalove a întrebat:

Am 50kg si am 11 ani.La ani mei cate kg ar terbui sa am? Imi spuneti cum sa slabesc?

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La 11 ani nu se poate discuta despre o dietă decât în urma unui control medica amănunțit. Practicarea unui sport este benefic pentru dezvoltarea ta.
Apropo, ce înălțime ai?
Greutatea este raportată la înălțime.
Pa, pa.

| pwp a răspuns:

Pai depinde si de inaltime!

| waXonwaXoff a răspuns:

Ar trebuii sa ai o greutate care sa depinda de inaltime nu de ani.

| TąNyą a răspuns:

Depinde de ce înălţime ai. nu se ia după vârstă dacă ai 1. 50 nu poţi avea mai mult de 60 kg. ar însemna să fi gras/ă.

T.

| Choco a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa ai cam 40-45kg... ai putea sa faci mai mult sport. eu fac tae-bo si asta ma mentine in forma. sa nu mananci dupa 6. si sa nu mananci prea multe dulciuri tongue

| Cjay a răspuns:

Trebuie sa ai vreo 35 de kg la 11 aniwinking... daca vrei sa slabesty fai sport mult!

| cristina93 a răspuns:

Depinde de inaltime nu de varsta. Ce inaltime ai? eu am 17 ani 1. 70 si 52 kg

| together4ever a răspuns:

Eu pe la 11 ani aveam 40 kg-41

| Me_5216 a răspuns:

Daca iti spun cate kg aveam eu, mai bine nu iti spun laughing. Pai ar trebui sa ai cam 35 kg cred... Incearca o dieta, dar acum depinde si ce iti place tie sa mananci. Ca daca tii o diete doar 2 zile pentru ca nu iti place mancarea tot degeaba. Fa si niste sport.

| Byencutzz a răspuns:

Las' ca-i bine
acolo mai grasutica mai frumoasa decat stix sau cum zice un coleg de-al meu scobitoare laughing
eu am 15 ani si am 54kg si ma simt f bine in pielea mea
eu zic ca daca te mentii o sa arati f bine in viitor
:* succes

| Aishaa a răspuns:

Zi-ne si inaltimea ta ca sa iti putem spune.

| PastilutsaCuEfecteLacrimogene a răspuns:

Cati ani ai? e am 11 ani am 1. 35 si am 33 kg

| Andrux a răspuns:

E foarte ok 50 de kg...

| criminal a răspuns:

La 11 ani trebuie sa ai 70 kg

| Ditzy a răspuns:

Pai.depinde de intaltime, cat ai?

| FaSTBoy a răspuns:

Conteaza si inaltimea

| papushikalove explică:

Am 1.50