| Garni28 a întrebat:

Salata boeuf mai este buna daca o congelez?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Salata boeuf nu se congeleaza, fiind nu mai este buna, deoarece maioneza se taie, legumele odata inghetate si dezghetate isi pierd din gust samd.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O poti arunca

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu, din 2 motive:
-gustul si textura vor fi alterate
-maioneza e foarte perisabila si risti sa te imbolnavesti daca o supui la procesul asta de congelare-decongelare

In restaurante se face salata boeuf cu legume si carne congelate, direct taiate, ca sa nu se mai chinuie sa taie, dar maioneza congelata in niciun caz