| Furnicuta000 a întrebat:

Am avut niste bancnote de 50 lei pastrate undeva afara intr-o magazie si ceva care statea pe ele, a mucegait si s-au patat si ele, au niste pete maro, mici si multe. Le-am sters cu servetele umede, unele s-au curatat putin, altele deloc. Cu ce pot sa le curat sa nu se strice? Pot cumpara cu ele asa?

49 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Cu banca nationala
NU GLUMESC
te duci si le schimbi acolo (la banca nationala) si sunt OBLIGATI PRIN LEGE SA TI LE SCHIMBE
iar, nu glumeschee hee

| Drimmero a răspuns:

Ai dus chitra la alt nivel, aia care pastrau banii la saltea sunt mici copii pe langa tine, tu ai depozitat banii direct intr-o magazie, genial : ) ) )

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu le poti sterge cu nimic ca le deteriorezi se strica seria, incerci la supermarket sa cumperi cu ei ceva si daca le primeste atunci asa faci si cu restul de bancnote pătate, daca nu le primeste din cauza petelor atunci trebuie sa incerci la bancă sa le schimbi.

| Furnicuta000 explică (pentru Drimmero):

Vrei sa-ti dau toate detaliile? Te asigur ca era un loc cat se poate de sigur

| Drimmero a răspuns (pentru Furnicuta000):

Te rog,, lumineaza-ma, cu ce erau mai siguri in magazie?

| Furnicuta000 explică (pentru Drimmero):

Se pare ca tu esti ala genial, orice hot care intra in casa (si nu numai hot) cauta mai intai la saltea (ca normal ca desteptii ca tine pun banii la saltea, dupa tablou sau in alte locuri din astea stiute de cand lumea). Ca cineva sa gaseasca ceva ascuns de mine in magazie (care nu e doar o camera goala si atat) are nevoie de ore bune de cautare si nu numai asta. Deci poti sa nu mai ranjesti atata?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La bancă ți le schimbă. Fiind deteriorate s-ar putea să nu îți dea pe ele valoarea nominală, ci ceva mai puțin.

| gabicoo a răspuns:

Furnicutz-o am să trec pe la tine să-ți cânt ceva!
Accept și bancnotele pătate!
Semnat: Greierele!

Acum serios:
În fiecare capitală de județ există o reprezentanță BNR! Mergi la ghișeul lor și ți le vor schimba! Bineînțeles că le vor verifica să vadă dacă nu sunt false!
Succes!

| Drimmero a răspuns (pentru Furnicuta000):

Doamne fereste....am trait s-o citesc si p-asta : ) ) ) ). Cine iti sparge tie casa pentru niste bancnote de 50 de lei? Nici hotii nu mai sunt ce au fost, astia sunt dupa loz mare, nu dupa economii de familie.

| Furnicuta000 explică (pentru Drimmero):

Desteptule care esti tu, am aproape zilnic musafiri, nu vorbesc numai de hoti

| Drimmero a răspuns (pentru Furnicuta000):

Pa-pa-paranoia

| gabicoo a răspuns (pentru Drimmero):

La ce foame e în "valorile" noastre te taie și pentru 1.000 de lei!
Mai nou "băetzii" caută și în coșul/găleata de gunoi! Unii! Nu zic cine!winking Mari ștabi pe la fabrica de carnete de șofer de la Suceava, acolo țineau banii luați șpagă!

| MustarIute a răspuns (pentru Drimmero):

Te mai sinucizi cu gândul la chelie?

| Furnicuta000 explică (pentru Drimmero):

De cand ai devenit asa rautacios si frustrat?

| Catrice a răspuns (pentru Furnicuta000):

Vârsta isi spune cuvantul laughing

| Drimmero a răspuns (pentru MustarIute):

Unde ai fost? mi-a fost dor de tine...

| Drimmero a răspuns (pentru Furnicuta000):

Cu ce sunt rautacios si frustrat? doar m-am amuzat.

| MustarIute a răspuns (pentru Drimmero):

În viața reală. Încearcă și tu

| MustarIute a răspuns (pentru Drimmero):

Amuzat ca un taranoi așa e când nu ai bani te miri de ce fac alții cu a lor

| MustarIute a răspuns (pentru Catrice):

Așa e când îmbătrânești virgin

| Drimmero a răspuns (pentru MustarIute):

Tocmai ce vin de afara, am inghetat.
"Amuzat ca un taranoi așa e când nu ai bani te miri de ce fac alții cu a lor" Pentru limba romana, va rugam sa apasati tasta 1!

| MustarIute a răspuns (pentru Drimmero):

Ai fost la scormonit in ghena? O mare

| MustarIute a răspuns (pentru MustarIute):

Pofta mare*

| Drimmero a răspuns (pentru MustarIute):

Da, te cautam acasa dar se pare ca iti mutasei 'resedinta', adica tomberonul vecin.

| MustarIute a răspuns (pentru Drimmero):

Caută pe la grădiniță. Nu sunt acolo dar poate găsești o fetita pe care sa o de-a pe spate replicile astea

| Drimmero a răspuns (pentru MustarIute):

Morbid?

| MustarIute a răspuns (pentru Drimmero):

Yandre

| Drimmero a răspuns (pentru MustarIute):

Ce mai stii tot ce misca pe aici...

| MustarIute a răspuns (pentru Drimmero):

Cine vorbea, mister baza de date cu nicknameuri de pe TPU

| Drimmero a răspuns (pentru MustarIute):

Ma bucur ca recunosti si nu ai nimic de obiectat, e un pas.
Auzi, tu esti vako aia? apropo de nick-uri, aia de 1.90?