| alexSMK44 a întrebat:

Am facut foi si le-am umplut cu crema de nuca dar nu s-au inmuiat, ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să torni vin peste ele.

| Fatamuntilor a răspuns:

Depinde cand le=ai umplut.Folile si blaturile dau rezultate abia peste 5-6 ore, sau mai bine peste noapte. Poti grabi asta insiropand foile. Faci un sirop din 150-200 ml apa cu 80/100 gr zahar.Lasi sa fiarba 7 minute. Cand siropul s-a racit putin cu ajutorul unei lingurite torni sirop pe toata suprafata foilor/blatului.La fel de bine merge si zeama de la compot, lapte.

| Xox0 a răspuns:

Trebuia sa le inmoi inainte