| oprescudorin11 a întrebat:

Am facut si eu o ciorba de fasole. Dar am gresit caci am pus cam mult din 'secretul gustului ' si a iesit prea sarata fata de cum imi place. Ce pot face sa o mai desarez, fara sa diluez compozitia prea mult.

Răspuns Câştigător
| Fircoi_Florin_1967 a răspuns:

Mai goleste din ciorba, peste pune apa si pune-l la fiert, daca se desareaza prea tare mai baga condimente... Sper ca te-a ajutat. Funda?

| oprescudorin11 explică (pentru Fircoi_Florin_1967):

Asa o sa fac.Merci dragutule.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Pentru excesul de sare, se poate pune un cartof in ciorba, care va atrage sarea si va aduce mancarii gustul comestibil.