| IrInA9618 a întrebat:

Am invatat de la tatal meu ca trebuie sa pui si putina coaja de lamaie la ceai, ca ii da aroma, dar mie mi se pare ca are un gust cam amar ceaiul, credeti ca e de la coaja sau de la fructele de padure(Eu iau ceai cu fructe de padure uscate)?

Răspuns Câştigător
| Tequilla_3721 a răspuns:

Si mie mi se intampla
da, ceaiul de fructe este mai amar mereu.
Incearca ceaiul de musetel[foarte bun] sau ceaiul de tei.
Sper ca te-am ajutat, fundita te rog!:*

5 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Daca pui felia de lamaie cu tot cu coaja, acesta aromeaza suficient de mult ceaiul, iar pentru ceaiul cu fructe de padure, pentru pregatirea lui, respecta exact instructiunile de pe plic, altfel, intr-adevar se amaraste.

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Eu stiam de stors zeama de la lamaie in ceai nu de coaja laughing
SI eu iau ceai cu fructe de padure :X si pun o lingurita de miere si niste zeama de la lamaie...iese un gust minunat :X

| educatie2021 a răspuns:

De obicei in ceaiu d musetel pui lamaie. In cele dulci cum e ceaiul tau de fructe d padure nu s pune pentru ca se amesteca dulcele si amaru (opinia mea dar se poate sa fie persoane carora le place aceasta combinatie)

| Updew a răspuns:

Coaja de lamaie? Eu stiam de coaja de portocala. Portocala, in general, este aromata si se potriveste cu orice tip de ceai. Prima oara aud de coaja de lamaie. happy

| ananasmaria a răspuns:

Nu trebuie sa pui coaja de la lamaie trebuie sa tai o bucatica si apoi o storci bine si poti pune si bucatica... dar nu e exclus sa nu fie si de la fructele de padure