| AlexPreda1994 a întrebat:

Am luat o soba Zilan (pe gaze) si scrie ca este pe GPL dar mi s-a spus ca merge si pe gaze naturale, e adevarat.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da numai ca trebuie un meserias de la gaze sa-ti schimbe diuza si daca ai regulator de presiune (popular - ceas de butelie) sa o puna pe direct la la gaz metan. Mai este o problema: nu stiu dac ti-o aproba cei de la gaze! Trebuie intrebat la ei.

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Aranjezi cu baietii de la gaze sa ti-o monteze la teava dar cumperi si o diuza pentru metan. Daca e din aia fara cos de evacuare imi pare rau sa-ti spun -e f daunatoare pentru sanatate.