| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a întrebat:

la o soba de tercota ce merge cel mai bine samotata sau cu caramida? Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se foloseste caramida de samota pentru ca aia normala se crapa la caldura mare si nu tine caldura. Cauta un meserias bune care se pricepe sa o faca. Daca nu o face cum trebuie nu va merge bine, fie nu retine caldura fie scoate fum (daca e pe lemne).

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Samota e "sfanta" la teracota.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Focarul se face din caramida samotata. Restul merge si din caramida obisnuita.