| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor.
Pe o sticla de soluție pentru curățarea interiorului mașini imi scrie asa: Curățare usoară la interior: Dilutie Recomandata de la 10:1 pana la 7: 1, ce înseamnă asta? Trebuie sa diluez 1 litru de solutie cu 7, 8 sau 10 litri de apă?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

10l apa - 1l solutie! 10 masuri de apa 1 masura solutie, mai putin de 7 masuri de apa nu ai voie ca vor aparea probleme din cauza solutiei prea tari!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La 10 masuri de apa pui o masura de solutie...

| teclado a răspuns:

Daca vrei sa o daci mai concentrată pui la 1 litru de soluție 7 litri de apa
Dacă vrei sa o faci mai așa apă de ploaie mai diluată
Pui la 1 litru de soluție 9 litri de apă.

Cu cât pui mai multă apă cu atât iese mai diluată mai ineficientă