| paulp a întrebat:

Am niste trandafiri facuti din zahar praf si vreau sa-i pun pe un tort cu frisca, insa in contact cu frisca ei se topesc. Aveti idee ce as putea folosi sub ei ca sa nu ajunga direct pe frisca? Eventual daca cineva a si testat acest lucru ar fi foarte benefic caci nu doresc sa stric nici un trandafir caci nu am multi sad.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa niste petale din folie de aluminiu si aseaza-le dedesubt. O sa fie si mai de efect pe deasupra...

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe niste bucati subtirele de ciocolata, sau prepara niste glazura si toarna-o in forme, de care ai, sau daca nu ai pur si simplu toarna-o, in asa fel incat sa ii dai o forma rotunda( ca niste banuti, unul pentru fiecare trandafir), pe o bucata de hartie de copt(ca sa le poti dezlipi apoi mai usor, fara sa le rupi), si lasa-o sa se raceasca bine, iar apoi asaza 'banutii' astfel obtinuti sub trandafiri.Asta in cazul ca vrei sa fie tot tortul comestibil si sa nu folosesti folie de Al sau alte produse sintetice.