| Gaby212 a întrebat:

Am niste vecini de tot rasul...Pe bune,m-am saturat de ei,nu-i mai suport!
In primul an de studentie am stat la camin,ca nu-s din orasul asta si mi-a fost mai usor...Dar din cauza ca acolo erau niste conditii teribile,m-am mutat in chirie intr-un apartament micut din centru.
Deci blocul e super,conditiile sunt si ele grozave, dar vecinii-s parca scosi din iad.
Stau la etajul 1 si am 3 vecini (jos, deasupra si in stanga)...Toti nebuni!
La parter sta o baba surda care isi da televizorul la un nivel insuportabil.Pur si simplu nu pot sta seara in sufragerie, pentru ca mi se zguduie peretii.
S-au mai plans si alti vecini, dar am aflat dansa e mama administratorului si na...Va dati seama.

La etajul 2 e un cuplu care are zilnic certuri.Auzi urlete si injuraturi aproape toata ziua... Si pe hol,nu mai zic! Iar noaptea se impaca,le scartaie patul de zici ca-i locomotiva. laughing
Intr-o noapte mi-am luat o perna, o saltea si am dormit in bucatarie.

Vecina de langa mine are un caine hiperactiv care incepe sa urle de pe la 3 dimineata...Si dureaza pana la 7-8, cand se trezeste cucoana aia si il scoate la plimbare.

Nu mai rezist cu ei! Cand am spus la fiecare ce ma deranjeaza au sarit cu gura mare, ca-s eu nou-venit si trebuie sa ma obisnuiesc.
Se poate face plangere la primarie?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Primarie? Suni la politie cand fac galagie in timpul orelor de liniste, adica in timpul saptamanii dupa 23 si se ocupa ei.

| Gaby212 explică (pentru Adry05):

Am sunat, dar dupa aia mi-a sarit tot blocul in cap.Ei cred ca daca am venit ultimul, trebuie sa ma conformez laughing

| Adry05 a răspuns (pentru Gaby212):

Ce idioti. Parerea mea mai bine incerci sa-ti gasesti altceva ori profiti de asta si nu tii nici tu cont de orele de liniste si pentru somn dopuri de urechi

| Gaby212 explică (pentru Adry05):

Mdaaaaa sa vezi la noapte cum dau drumu la muzica happy Sa fiu in rand cu cei din bloc laughing

| xerxes1 a răspuns:

Tu crezi ca cei dinaintea ta s-au mutat degeba?

| Gaby212 explică (pentru xerxes1):

Ei s-au mutat din tara si nu avea cine sa stea acolo...Atata tot.

| xerxes1 a răspuns (pentru Gaby212):

Au emigrat din cauza vecinilor.
Nu au vrut sa mai riste la noi in tara.
happy