| ioana3432B a întrebat:

Am o întrebare: Ce pot să gătesc lângă o salată de lăptuci. Nu am nici o idee. Mă gândeam la niște cartofi prăjiți dar cred că e prea simplu. Ce pot să mai fac pe lângă să fie masa mai plină. Aștept ideile voastre. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un piept de pui la gratar
niste orez cu ciuperci

| anonimg a răspuns:

Chiftele vegetale.

| JackR a răspuns:

Avand in vedere gustul putin amarui al laptucilor, de ce nu incerci o salata de iarna, cu laptuci, mozzarella, prosciuto si mandarine?

Rupi frunzele de laptuca, rupi bucati de mozzarella, storci zeama de la 2 madarine si adaugi bucati sau felii de la alte doua, sare, piper, ulei de masline si cateva picaturi de otet balsamic, amesteci si ornezi cu felii de prosciuto si gata masa!