| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare referitoare la milk-shake de căpșuni. Care este rețeta de preparare? Are ceva dacă amesteci lapte cu căpșuni și alte fructe? E bună combinația căpșuni-lapte?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Uite aici reteta:
http://gastronomie.ele.ro/Milkshake_de_capsuni_--r229.html

4 răspunsuri:
| mamarutza1 a răspuns:

Am preparat eu odata un milk-shake de banane iar gustul nu era foarte bun... dar poate cu capsuni va iesi gustos!

| slam a răspuns:

Milkshake de capsuni

Ingrediente:
- 1 cana capsuni proaspete sau decongelate,
- 1\2 cana lapte degresat,
- 1\2 cana gheata,
- miere dupa gust
Mod de preparare:
Se amesteca in blender capsunile cu laptele si mierea, pentru a se omogeniza si marunti. La sfarsit se adauga gheata si se serveste in pahare inalte.

| abydeea a răspuns:

Da se poate. adaugi in blender lapte, capsuni taiate, zahar ( optional ) si cuburi de gheata. mai poti prepara de ciocolata sau de vanilie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa da. nu puneti banane nu banane nanane rele sau nescuic necuic rau intelescaca ca cac ca cacacacacaca