| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face un
milk shake?

10 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

4 linguri inghetata, 1 pahar lapte, 2-3 cuburi de gheata, sirop de ciocolata sau fructe. Le pui in blender si le amesteci la viteza mare, sa se zdrobeasca gheata. La inghetata de vanilie, eu adaug si 1/2 banana. Ies cam 2 portii din ingredientele astea.

| BluePuff_3062 a răspuns:

Ingrediente
1 cana capsuni proaspete sau decongelate
1\2 cana lapte degresat
1\2 cana gheata
miere dupa gust

Mod de preparare
Se amesteca capsunile cu laptele si mierea, pentru a se omogeniza si marunti;

La sfarsit se adauga gheata si se serveste in pahare inalte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum zice psiholoaga

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai amesteci banane, capsuni, sirop de ciocolata, o bucata de mar, 1 pahar de lapte si miere. si la sfarsit pui inchetata de ciocolata! este absolut delicios! incercati!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai pui ingredientele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu lapte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am o reteta secreta, iaurt danone de fructe(ori ce fruct), lapte, nutela, banane, mure, il bagi in blander sau mixer si va esi o delicatete...eu imi fac foarte des

| ZamA a răspuns:

Putin pisat, caca\\

| geany33 a răspuns:

Depinde ce arome vrei...
DE CAPSUNI:ingrediente:capsuni, zahar si lapte.MOD DE PREPARARE:fierbi laptele ci il pui in blender sau cu mixterul impreuna cu capsunele si zaharu
Pofta buna!

| geany33 a răspuns:

Depinde ce arome vrei...
DE CAPSUNI:ingrediente:capsuni, zahar si lapte.MOD DE PREPARARE:fierbi laptele ci il pui in blender sau cu mixterul impreuna cu capsunele si zaharu
Pofta buna!