| SergiuBlack a întrebat:

Am o masina de spalat rufe Samsung WW60J3083LW, 1000 RPM, 6 kg, Clasa A++, si nu stiu cum sa ii setez timpul mai putin.De exemplu sa fie doar o ora.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

E bine sa consulti cartea tehnica, primita odata cu produsul.
Timpul de spalare depinde atat de programul de curatare, cat si de viteza de rotatie aleasa pentru stoarcere. Daca nu ai acces la manual, analizeaza mai bine meniul acesteia si programeaz-o fara sa pornesti spalarea, pentru a vedea cat dureaza fiecare program in parte, in functie si de ceea ce vrei sa speli.
Nu uita de rotatiile pe minut, daca are optiuni pentru asa ceva.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ai manual, citeste-l! Daca nu-l ai, il are Google!

| popa07ady a răspuns:

Nu poti!

| Robert186 a răspuns:

Nu poti