| d3javw a întrebat:

-are ceva daca prajesc micii inghetatii in tigaie?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este nici o problemă dacă îi prăjeşti în ulei happy
Întâi se vor dezgheţa, vor lăsa puţină apă în care vor şi fierbe puţin ( până scade apa respectivă ), iar apoi se vor prăji!

Vor ieşi foarte buni şi fragezi; aplic şi eu această "metodă" atunci când mă grăbescwinking

Toate cele bune.

| pietrean a răspuns:

Lasa-i sa se dezghete in frigider,de cu seara,asa ar fi recomandat. Daca te grabesti, poti sa-i pui intr-o punga etansa, apoi in apa calduta.
Dar ce te sfatuiesc, este sa nu-i faci la tigaie ci la un gratar pentru aragaz, cu capac.Ies grozavi!
Daca ii pui inghetati la prajit, s-ar putea sa fie necopti in interior si e mare suparare pentru stomac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ii pui pe gratar ca sa aiba gustul acela divin

Răspuns utilizator avertizat
| LOkk12 a răspuns:

In primul rind se vor lipi de tigaie, al doilea vor fi sarati la gust. daca mici sunt in pachet pune-i intr-o cratita cu apa se vor dezgheta mult mai repede.

| Mariana2B a răspuns:

Nu au un gust asa de bun parerea mea. E mai bine daca ii lasi sa stea un pic la temperatura camerei sa se dezghete asa un pic.