| oferteimobiliare a întrebat:

As dori sa aflu ce retete pentru bebelusi se pot gati in casa?

Răspuns Câştigător
| nicky a răspuns:

Eu de ex pana la 9 luni i-am dat baietelului meu o masa piure de zarzavat (morcov, cartof, patrunjel, spanac, telina, pastarnac, dovlecel si putina carne de pui care dupa un timp o inlocuiam cu carne de vitel sau cu ficatel de pui) si o masa de piure de fructe cu branzica de vaci. Ii mai faceam si piure de cartofi cu galbenus de ou, asta dupa 6 luni.

2 răspunsuri:
| bluedar a răspuns:

Poti sa i prepari orice, de la cele mai simple piureuri de fructe sau legume si pana cele putin mai complexe feluri de mancare. Depinde de varsta bebelusului, depinde cum ai inceput diversificare, si ceea ce are voie sa manance intr-o anumite perioada. Daca vrei retete pentru bebelusi, iti pot trimite prin e-mail carticele electronice cu tot felul de retete. Eu m-am folosit mult de ele, copilul meu avand acum 1 an si jumatate si nu mai avem probleme cu ce mancam azi.

| Filip23 a răspuns:

Nu-i da rantas si mistret! (oricum nu cu sos de vin)...