| mary a întrebat:

As vrea si eu retete rapide (nu de dulciuri sau de ciorbe etc...etc). de sandvisuri sau paste cu care sa poti unge feliile de paine.nu stiu...secretele voastre(scuzati-ma dar nu vreau sa cautati pe google si apoi sa mi le dati mie aici ca as putea si eu sa fac asa)doar daca aveti voi niste retete proprii va rog sa mi le impartasiti si mie.multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite o pasta pe care o pui pe felii de paine, facuta din : 1 conserva de ton in apa ( scurgi apa ), 1 pachet de branza de vaci, 1/2 pachet de unt, sare si lamaie dupa gust. Freci mai intai untul bine, apoi adaugi tonul, apoi branza de vaci. La rece pasta se va intari putin dar are un gust excelent. Pofta buna!

4 răspunsuri:
| 16.laura.16 a răspuns:

Pai eu pun pe paine salam, cascaval si ketchup apoi pun in cuptorul cu microunde 2 min si gata! Un sandvis ca o pizza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun secretul familiei mele dar atata iti spun:sa nu zici lanimeni.De obicei bunica, mama si acum eu amestecam gemul de mere cu cel de mere, sau cel de caise cu cel de piersici le da o savoare unica ca la mama acasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe www.reteterapide.com si ai tot ce doresti si ce poftesti.

| Adella05 a răspuns:

Pai mie imi place sa mananc sandwichul asa:

deci pe o felie de paine pui doua felii de salam secuiesc, o lefie de branza feta, cascaval, o frunza de salata, doua/trei felii de rosii si daca vrei castraveti.happy

aa si daca vrei si ceva dulce:

ungi o felie de paine cu finetti si peste ea pui feli de banane.

sper ca te-am ajutat!happy

bafta!