| Laura927 a întrebat:

Ati incercat reteta asta? Se pot pune amandoua cani in acelasi timp? Sunt ft curiuasa.
CHEC LA CANA LA MICROUNDE
Ingriedente:8 linguri rase de faina, 8 linguri rase de zahar, 2 linguri de cacao neagra, cate 1/2 de lingurita cu praf de copt pentru fiecare cana, 2 oua, 6 linguri de lapte, 6 de ulei, 2 cani goale de ceai.
In fiecare cana puneti 4 linguri rase de faina, 1 lingura de cacao, 4 linguri rase de zahar, cate 1/2 de ligurita cu praf de copt.
Amestecati cu vigoare ingriedentele uscate!
Adaugati oul, cate unul la fiecare cana.Amestecati din nou, adaugati 3 linguri de ulei si 3 linguri de lapte, amestecati din nou si gata!
Cana merge la cuptorul cu microunde setat la 850 de wati timp de 4 minute. Extragem cana cu grija si o introducem pe urmatoarea pregatita la fel.O lasam la racit si extragem checul din cana, pe urma putem taia felii, pudra cu zahar praf, unge cu gem sau nutella.
Sunt cele mai rapide si gustoase mini checulete din intreaga lume!
P.S.Inlocuiesti cu apa.
Te pup!

Răspuns Câştigător
| DaniConstantin a răspuns:

Da, "functioneaza", sa spun asa, doar ca nu e gata chiar in 4 minute. Cat despre pusul ambelor cani in cuptor, asta cred ca depinde strict de marimea cuptorului, nu vad cum ar putea afecta asta coacerea. Spor la gatit!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU am încercat această reţetă, dar pare să fie OK!

Se pot pune la copt ambele căni deoadată.
Eventual, se lasă mai mult timp sau se măreşte temperatura...

Toate cele bune.

| Mihaela1964 a răspuns:

Interesantm sa descopar asa reteta faina.Multumesc pentru postare, o voi incerca cu siguranta.happy