| anonim_4396 a întrebat:

Budinca de vanilie/ciocolata, orezul cu lapte, iaurtul de fructe, grisul cu lapte ingrasa? Daca da, care ingrasa mai mult si mai putin? Sa stiu daca le pot adauga in alimentatie big grin A! si inghetata de vanilie/ciocolata/capsuni (simpla fara, napolitana, bucati de ciocolata sau caramel etc).
Multumesc anticipat. happy

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Єℓy a răspuns:

Iaurtul cu fructe ingrasa cel mai putin iarr grisul cu lapte cel mai mult, dar le poti consuma pe toate insa in cantitati mici la intervale de timp mari si apoi facand mult sport.

| Andra_8716 a răspuns:

Pai, iti dau caloriile pe 100 g:
Budinca de vanilie are 105 kcal.
Budinca de ciocolata are 123 kcal.
Orezul cu lapte are 118 kcal.
Grisul cu lapte are intre 90 si 118 kcal.
Iaurtul cu fructe are intre 75-103 kcal, depinde de iaurt (dar mai mult de 103 kcal nu poate sa aiba un iaurt cu fructe.) incearca iaurtul simplu. e mult mai sanatos si are mai putine calorii. Eu consum iaurt Nutriday are 90 kcal.
Inghetata ingrasa in general. toate. in afara de cea cu fructe. deci cel mai putin ingrasa inghetata cu capsuni. are in jur de 200 kcal.
Eu cred ca cel mai mult ar ingrasa budinca thinking
Iar dintre inghetate cel mai mult ar ingrasa cea cu napolitana.big grin pentru. ca napolitanele ingrasa, sau cea cu caramel.
Sper ca te-am putut ajuta :*

| Stardust13 a răspuns:

Orezul cu lapte, grisul cu lapte ingrasa:p