| RoxanaAndreea2300 a întrebat:

Ce inghetata ingrasa mai mult? Cea de vanilie sau cea de ciocolata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nici una, ca sa te ingrasi trebuie sa fi pe plus

| sierra1 a răspuns:

Ambele, deci nu te amăgi singură!

| Donsavas a răspuns:

Tot ce contine zahar, Roxana!

| MihaiNicu23 a răspuns:

De ciocolata ca are mai multe calorii.

| BlueDark a răspuns:

Ciocolata sau vanilie...Nu conteaza.Sunt doar arome, tu chiar crezi ca iti pune cineva un baton de vanilie sau un patratel de ciocolata in juma' de cana cu apa inghetata?! laughing
Recomandat e sa te uiti pe eticheta, vei vedea valoarea calorica...

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Pe ambalajul unei inghetate scrie valoarea calorica le-ai fi putut compara singura. Daca este acelasi tip de inghetata atunci nu conteaza ca e ciocolata sau vanilie, vor avea cam aceeasi valoare.

| java12345678901211144133ytrytu78909876545 a răspuns:

Ambele sunt cam la fel, dar daca nu vrei sa te îngrași, vanilie.