| Afrodita_9380 a întrebat:

am nevoie de o supa dulce. ceva cu cartofi morcov sau taitei. fundahappy:*

2 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Toate supele, cu exceptia celei de rosii, sunt dulci, deoarece nu se pune bors. La supa de cartofi se folosesc: cartofi, morcov, ceapa calita sau nu, patrunjel sau pastarnac radacina, o bucatica de telina, ardei gras, o rosie intreaga, iar la sfarsit se pune patrunjel verde tocat marunt. Spre sfarsit se pune sare dupa gust si o lingurita de zahar. Legumele le poti pune intregi sau le poti taia cuburele, dupa dorinta ta. Daca doresti neaparat, poti fierbe si niste taitei, dar ii adaugi doar in farfurie, cand mananci, caci altfel supa se acreste repede. Pofta buna!