| ChristinaO a întrebat:

Am o dilema: vreau sa fac azi niste placinte, dar nu stiu cum sa le fac sa-mi iasa asa, mai subtiri(ca si la placintarie). Ce sfaturi imi puteti da?(ma refer la placintele groase, nu la clatite). Mie mereu imi ies foarte groase, si as vrea sa iasa, asa cum am mai spus, mai subtiri.Am incercat sa pun mai putin aluat si sa le intind mai bine, insa asa se fac doar mai crocante, si se usca mai repede.Ma gandesc ca e ceva pus in aluat, sau nu stiu... ce ma sfatuiti? multumesc!

1 răspuns:
| etudor a răspuns:

Ia aluat de placinta din supermarchet si pregateste umplutura din :branza, ou, 1-2 linguri smantana, putina coaja de lamaie, un plic de zahar vanilat si 2-3 linguri de zahar. Taie foaia in patrate sau ce forma vrei, pune umplutura(cam o lingura ), preseaza marginile si da la cuptor preincalzit pana ce se rumenesc foile de deasupra,