| ___qIS2 a întrebat:

Bună! Am o nelămurire. Am instalate 2 camere de supraveghere cu sunet și detector de mișcare. Una in apartament in camera de zi și alta la sat în curte. Aseară la ora 3 când am fost plecata am primit 5 notificări cu mișcare deși nu a fost nimeni acasă și am sat și cu sunet și se auzea un sunet de vânt, la sat la fel acolo este de înțeles că mai trec animale dar ce a detectat camera din apartament? Ajutor dau fundiță

Răspuns Câştigător
| film89 a răspuns:

Presupun ca ai verificat deja daca ceva anume a declansat senzorul de miscare, adica ai verificat inregistrarea si nu s-a vazut nimic pe camera. E posibil ca un sunet mai puternic sa declanseze senzorul de miscare sau de exemplu, o lumina puternica generata de artificii.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vezi pe cameră. Noi nu avem acces ca sa stim cauza.
Nu inteleg de ce ai cameră de supraveghere in living.
Dar e problema ta.

| Violleta2022 a răspuns:

"dar ce a detectat camera din apartament?"

Pai, uita-te pe camera din apartmnet, ca noi nu avem cum sa ne uitam ca sa-ti spunem tie!

| ___qIS2 explică (pentru Violleta2022):

Nu a fost nimic pe camera

suntserios
| suntserios a răspuns:

Noi de unde sa știm? Tu ești ăla care are acces la filmări

| anonimg a răspuns:

Trebuie să cauți acolo unde s-a salvat filmarea și să vezi tot ce s-a întâmplat. Poate să fie vreo pisică sau vreo vulpe ce a zburat mai aproape sau mai departe de cameră big grin.

| carevaescu a răspuns:

Poate fi de la schimbare de iluminare sau o vibratie (mic cutremur, a trecut un camion/tramvai/metrou/etc)

| Dragobeta a răspuns:

Stai la parter?
Uita-te bine pe inregistrare. Poate a umblat cineva pe la geam si camera a sesizat.

| Bogdan0783 a răspuns:

Daca ai camera setata cu activare la sunet sau miscare, bataia vantului porneste inregistrarea chiar daca nu este si miscare, legat de cea de la apatament de asemenea daca vecinul de deasupra a scapat ceva pe jos cu siguranta porneste inregistrarea. Farurile unei masini in trecere daca ajunge lumina in apartament, pocnitura mobilei, usa lift ...si exemplele pot continua.