| Rolly a întrebat:

Buna,
Am si eu o intrebare! Cum se face gris cu lapte cu cacaua?happy Am 14 ani si imi cam place sa mananc, dar nu vreau sa imi mai deranjez asa mult parinti sa imi faca tot timpul cand imi este pofta. Am cautat pe net retete dar nu am inteles aproape nimic din ele. daca poate cineva explica pe mintea mea care nu e foarte buna cand e vorba de asa ceva. va rog eu happy
P. S daca puteti explica mai pe intelesu meu adica nu cu grame, ml. sa imi spuneti cate linguri ca imi e mai usor, a da si ce fel de lingura mare sau mai micuta haha. ca ma incurc in ele. thx.

Răspuns Câştigător
| PopStarInMyMind a răspuns:

Deci,
Iei o cratita/oala(dar nu tigaie adica aia in care se fac cartofwinking ) pui vreo doua cani de lapte(canile sa fie maricele)! Il lasi putin pe foc(dar foarte putin! maxim 2 minute)! Apoi stingi focul!
Iei un castron sau o farfurie si pui niste gris(cam cat poti tu sa mananci, dar nu exagera!)si putina apa( jumatate de cana) si mesteci putin acolowinking!
Dupa aceea da din nou drumul la aragaz(la foc) si pune grisul ala care l-ai amestecat in cratia si mesteca incontinuu(pentru inceput, dupa ce inveti sa-l faci o sa-ti dai seama cand sa te opresti)! Trebuie sa faci in asa fel incat sa nu faca bulburci! Si faci asta cam 10 minute.
Apoi iei niste manus(ca sa nu te friga), o furculita si o farfurie! Cu ajutorul furculitei pui grisul in cratita in farfurie!
Apoi il mananci(asta cred ca sti cum sa faci laughing )
Asa se face fara cacao! Ca sa faci cu cacao, atunci cand pui laptele, pui si cacao in el si ii mesteci. Pui cam 2-3 linguri(adica alea mari)!
Succes!

4 răspunsuri:
| AddictedToMDMA a răspuns:

Scuze ca postez aici dar am vazut o intrebare de-a ta, si anume cea cu varsta ta si greutatea. Uite cam ce trebuie sa faci :
Pentru greutate trebuie sa mananci : paine, paste, orez, smantana; Bei : Multe lichide ( A nu se intelege Coca-Cola, Fanta s. a. m. d )
Cat despre forta, e prea putin 5 flotari. Uite aici un program pentru abdomen ( doar 8 minute pe zi pentru un abdomen perfect ) -> http://www.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY
Ai putea sa te duci la sala. Renunta la dulciuri, sucuri... mananca mai multe legume si fructe. Eventual poti sa iei si suplimente nutritive ( nu te gandi la steroizi ) care se gasesc in PLAFAR. Numai bine

| Kazumy a răspuns:

Se pune laptele la fiert (o jumate de L), se pune zahar in lapte (3 linguri obisnuite), apoi se adauga grisul amestecand mereu sa nu se faca cocoloase.Cand este gata se toarna in castronele mici si se pune pe deasupra cacaua.

| Rolly explică:

Thx! happy You got the ribbon! haha