| anonim_4396 a întrebat:

Imi da si mie cineva o reteta mai simpla de briose? Am cautat pe net, dar nu ma multumeste nimic. Si daca puteti, nu-mi spune-ti in grame. Prefer in numar de linguri. Multumesc! happy

3 răspunsuri:
| Culinar a răspuns:

Buna,
uite aici o reteta foarte simpla de briose cu dulceata de visine
http://preparatedevis.blogspot.com/......isine.html
pune unt in loc de margarina!

| Agnieszka a răspuns:

Eu am o reteta simpla. Cate oua, atatea linguri de zahar si atatea linguri de faina.
Mie imi place sa adaug si o banana la mixer si zahar bourbon sau vanilat.