| Calli a întrebat:

as dori o reteta gen aripioare picante KFC, multumesc anticipat!happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Dă click aici http://zinnaida.ro/2010/11/05/pui-shanghai-retete-culinare/ Succes și poftă bună!

| AloAlo99 a răspuns:

Nu e nimic special la aceste aripioare de pui decat sosul in care sunt ``tavalite``(praf de ou,boia dulce s-au picanta,sare,piper,apa si ulei), iei aripioarele le dai prin sosul facut din cele de mai sus in aceasta ordine:iei praful de ou il amesteci cu putina boia si cu ulei pana se face ca o crema, adaugi putina sare si piper si restul de boia apoi apa si amesteci 5-10 minute, lasi 30 minute la frigider sa prinda consistenta apoi dai aripioarele prin acest sos,ies mai bune acasa decat la magazin.Le poti manca cu salata, orez, simple s-au cu cartofi prajiti. Miamiiiiiiiiii.

| AloAlo99 a răspuns (pentru AloAlo99):

Uitasem,trebuie prajite in muuuuuuuult ulei s-au chiar deloc(dupa preferinte).