| xMyruna a întrebat:

As vrea si eu niste retete de paste foarte usoare(Usoare ma refer simplu de facut). Si sa nu necesite multe cheltuielihappyFunda:X

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| blddeea a răspuns:

Am sa iti dau o reteta super buna si usoara si ieftina. O punga de paste pene, de la orice firma, care se va fierbe conform timpului indicat pe ambalaj (sata ca sa nu ingrase; o sa iti ia ceva timp sa te obisnuiesti cu gustul lor). o conserva de ton bucati, si parmesan ras.
Se fierb pastele dupa cum am precizat, se strecoara de apa si se pun intr-un castron incapator, se adauga sare dupa gust, conserva cu tot cu ulei, se presara parmesanul si era sa uit de busuioc (tot dupa gust). In functie de preferinte se poate adauga si putia pasta de rosii sau sos pentru paste.
Dureaza 15 minute si sunt super, NU INGRASA daca sunt facute cum am specificat.