| AliceFirea a întrebat:

Aseara imi venise menstruatia,de dimineata am facut un duş,mi-am pus absorbant dar cand am vrut sa-l schimb peste jumatate de ora nimic,in seara asta; eu invat in Ploiesti si un "prieten" (daca imi cititi din intrebari,este vorba mai mult de el cam in toate intrebatile)...ok,acesta a venit sa petrecem impreuna,m-a asteptat in fata liceului dupa ore si am luat cina in oras, m-a asteptat cu un buchet mare cu trandafiri si o poza cu noi doi intr-o rama super draguta.Eu daca am vazut ca nu imi mai curge nimic am stat nepasatoare,cand am terminat acolo si ne-am ridicat sa plecam cu gandul ca o sa mergem putin prin mall mi-a pus geaca pui la fund si l-am intrebat ce s-a intamplat la care imi spune ca mi-a venit; a fost cel mai jenant moment din lume.Dar asta e nu pot da timpul inapoi,am mai avut intamplari de genul sa imi vina si sa mi se intrerupa desi am evitat sa merg la ginecolog, deci fetele credeti ca am vreo infectie ceva.Si cum se scot petele de menstruatie de pe blugi, i-am bagat in apa rece cu dero dar mi-a ramas o pata verde...

Răspuns Câştigător
| Thealexis a răspuns:

Petele de menstruație și de sânge ies cu apă rece fără nimic altceva. S-a înverzit zona din cauza detergentului. Oricum, dacă a apucat să se usuce sângele, e greu să-l mai scoți din textura materialului. Încearcă să fierbi blugii, fără să pui detergent sau săpun. Apoi îi speli cu apă rece din nou. Întreruperile de menstruație apar de la infecții sau de la dereglări hormonale. Oricum ar fi, e bine să mergi la un ginecolog, oricât de jenant ar fi. E pentru sănătatea ta pe viitor, până la urmă. Și ginecologul nu vede nimic nou / surprinzător, deci n-ai de ce te rușina.

1 răspuns:
| AliceFirea explică (pentru Thealexis):

Multumesc,nu a fost chestie de rusinare; e ceva normal adica si acel ginecolog cate vede nu l mai uimeste nimic, dar mereu am tot amanat.Multumesc