| Ana22229 a întrebat:

Buna azim ma simt mai bine si am o intrebare vreau sa mananc ceva gustos puteti sa-mi spuneti o reteta si ce ingrediente drebuie sau dati-mi un sait cu reteta.

2 răspunsuri:
| Roxy_9585 a răspuns:

BRUSCHETE VEGETARIENE

5-6 felii de paine veche
3 rosii coapte
1 ceapa rosie
3 catei de usturoi
1 lingurita de ulei de masline
1 lingurita de oregano
2 frunze de salata verde
sare
piper

1.Prajeste paine pe ambele parti, apoi strpeste-o cu putin ulei si freac-o cu un catel de usturoi;
2. Taie rosiile cubulete, amesteca-le cu ceapa rosie,sare, piper, oregano si cei 2 catei de ustutoi ramasi.
3. Pune cate o ligurita din acest amestec pe feliile de paine prajita si serveste-le pe un pat de salata verde.

| bubudeeabubu a răspuns:

Pai iti dau un site cu retete care le poti face repede http://www.reteterapide.com/