| AM15 a întrebat:

Buna, bunica mea are o masina semi-automata, albatros, are probleme la butonul cu timp de spălare.
Il învârt sa setez timpul si el vine foarte repede inapoi, practic nu mai functioneaza ca un cronometru.
Ce credeti ca are si cum reusesc să-l repar?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

Il fixezi deschis cu coliere pvc
https://www.emag.ro/search/coliere+plastic
pornesti si opresti masina din scos si bagat in priza
pui ceasul sa sune dupa 15 minute dupa ce ii dai drumul si dupa aia o scoti din priza

altfel, el are un opritor care il incetineste si care s-a tocit in timp, moment in care in afara de service nu ai ce sa ii faci, si s-ar putea la service sa iti ceara cat face toata masina (veche si la mana a doua

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Programatorul electromecanic este defect.
Nu mai gasesti asemenea programator si este anevoios si scump schimbarea, chiar daca gasesti.
Ca urmare, prergateste sa-i cumperi alta masina de spalat.

| sierra1 a răspuns:

"cum reusesc să-l repar?"

sfat: decât să strici ceva, mai bine cheamă un meșter să rezolve