| anonim_4396 a întrebat:

cat costa si cat dureaza sa comanzi un tort de aniversare de la cofetarie?
ca as vrea un tort in forma de masina pentru a face cadou persoanei iubite.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, preţul unui kg de tort variază între 20-50 lei, în funcţie de laborator/cofetărie şi de model, precum şi de ingredientele folosite.

Depinde cât de mare/greu îl doreşti ( în funcţie de nr. de persoane la care vrei să-l împarţi )...

De obicei, este gata în 2-3 zile lucrătoare ( în funcţie de nr de comenzi pe care le are cofetăria ).

Toate cele bune.

| LadyMelian a răspuns:

Depinde la ce cofetarie il faci, care e pretul lor per kg (30-35-40 lei, depinde.). Daca e un tort mai atipic atunci poate sa ajunga lejer pana la 90-100 lei.

| Jee354 a răspuns:

Depinde de aspect si marime, poate fi si 200-300 de lei, depinde de cofetarie(Asta daca este mare)