| AndreeaCristina1992 a întrebat:

Ce gust are quinoa?

2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Adică "talpa gâștei"?
Cele trei sortimente de quinoa, pe alb, roșu și negru. au un gust asemănător, amărui și în același timp ușor dulceag, cu o tentă de nucă.
Semințele de quinoa fac parte din familia Chenopodiaceae, ceea ce înseamnă că sunt înrudite cu spanacul sau sfecla, și mai puțin cu cerealele.
https://www.shtiu.ro/ce-este-quinoa-cum-arata-quinoa-7696.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minunat, te face sa iti doresti sa iti moara instant toate papilele gustative. thinking