| Renes a întrebat:

Heeiiii.

Tocmai mi-am luat Quinoa exapandat.

Am auzit ca se pot face clatite cu Quinoa.

Help? puppy dog eyes

FUNDA.happy

12 răspunsuri:
| KubetiiOO a răspuns:

Da,asa am auzit si eu.Am gustat si mi-a placut mult.Dar, poti seara sa le lasi la inmuiat in apa calduta si a doua zi strecori apa ca s o schimbi si o fierbi.Este ca si cus-cus-ul numai ca quinoa trebuie lasat la inmuiat. Pofta buna! Fundita?happypuppy dog eyes

| Renes explică (pentru KubetiiOO):

Cele expandate, nu cele normale, da?

| KubetiiOO a răspuns (pentru Renes):

Se poate si cu acela expandat happy

| Renes explică (pentru KubetiiOO):

Okay, deci il pun acum in apa calduta.
Cam cat?
Ca eu vreau sa fac clatite laughing

| KubetiiOO a răspuns (pentru Renes):

Pai ca sa fie bun de mancat trebuie lasat la inmuiat laughing uite ca fac si rimalaughing. Quinoa ala pe care il ai e tare acum, nu?

| Renes explică (pentru KubetiiOO):

Nuuu, e exapandat, e moale ca o pufarina. puppy dog eyes

| KubetiiOO a răspuns (pentru Renes):

Aaa,atuci cu ala nu stiu.credeam ca zici de alt tip.credeam ca zici de quinoa de ala simplu.cu ala expandat nu stiu.sczsad

| Renes explică (pentru KubetiiOO):

Pai cand il pui in apa nu se face ca o pufarina?

| KubetiiOO a răspuns (pentru Renes):

Nu cel expandat.Eu zic ca se lasa o zi de alt tip de quinoa

| Renes explică (pentru KubetiiOO):

Daaa,am inteles asta.
Dar dupa ce il lasi cum arata? Nu e pufos?! LA ASTA MA REFEREAM, pentru ca ma gandesc ca a meu e deja cum zici tu ca devine.

| KubetiiOO a răspuns (pentru Renes):

Ba da, devine pufos.

| Renes explică (pentru KubetiiOO):

Inseamna ca a meu e deja facut, si dupa le folosesc ca faina, nu? Ca ele nu sunt tocate sau cum sa zic rolling on the floor) macinate, sunt sub foarma de bile pufoase.