| TasieSimona a întrebat:

Cum as putea sa fac sa imi iasa galustile din supa rotunde si nu ovale?

Răspuns Câştigător
| Kiragagash2012 a răspuns:

Amesteci compozitia cu pesmet, te speli pe maini, te dai cu ulei de gatit pe maini, si le faci cu mana rotunde, pesemetul iti va folosi ca sa fie mai usor de modelat, nu sa se imprastie cand vrei sa le faci rotunde. Bafta big grin

| TasieSimona explică (pentru Kiragagash2012):

Multumesc frumos :*

| Kiragagash2012 a răspuns (pentru TasieSimona):

Cu placere, totusi intreaba-ti mama de care pesmet poti folosi ca sa fi sigura, sa nu iasa vreo tampenie, in caz ca nu stiu exact de care pesmet se puna la galuste. big grin

| TasieSimona explică (pentru Kiragagash2012):

OK. Dar la consistenta ei mai merge si pesmet pus? De exemplu eu pun 1 ou, gris cat cuprinde(dupa ochi), putina sare; cam cat pesmet pun?

| Kiragagash2012 a răspuns (pentru TasieSimona):

Pui din ochi, cat sa stea in forma pe care o faci.

| Kiragagash2012 a răspuns (pentru TasieSimona):

Daca iti ies primesc si eu funda si un castron de supa? supa de galusti e preferata mea big grin

| TasieSimona explică (pentru Kiragagash2012):

Sigur ca da. iti mai dadusem o funda dar vad ca nu e :* iti dau acum. si a mea tot cea de galusti big grin

| Kiragagash2012 a răspuns (pentru TasieSimona):

Merci big grin ma duc acum sa-i zic lui mama sa-mi faca si mie.

| TasieSimona explică (pentru Kiragagash2012):

big grin sa ai pofta :*

12 răspunsuri:
| Koalass a răspuns:

nu le lasa mult la fiert

| TasieSimona explică (pentru Koalass):

Eu m-am referit sa le fac rotunde. daca nu le las mult la fiert ies tot ovale pentru ca sunt luate cu lingura asa cum fac majoritatea si daca nu le las mult la fiert sunt nefacutewinking

| ducessss a răspuns (pentru TasieSimona):

Bine ca nu le vrei patrate, asta da problema laughing

| TasieSimona explică (pentru ducessss):

Am vazut o poza pe net cu ele patrate laughing) dar nu imi explic cum le-a facut