| andreea98esteacumBubbleS a întrebat:

cum se face inghetata de casa? fundita + vot :*

Răspuns Câştigător
| Biee11 a răspuns:

Http://www.retete-gustoase.ro/retete-inghetata-de-casa uitate daca iti place ceva!

5 răspunsuri:
| Andreea_7327 a răspuns:

Am cumparat un kg de capsuni,le-am spalat, curatat, le-am pus intr-un castron cu zahar peste noapte in frigider.Tot seara am facut din 2 plicuri frisca si am pus si un pliculet de intaritor de frisca.Am pus-o si pe ea peste noapte in frigider.A doua zi am amestecat capsunile cu frisca, am bagat mixerul la prima viteza cam un minut si am mai turnat putin sirop ramas de la capsuni.Am pus-o intr-o caserola si am bagat-o pentru o ora la congelator.E delicioasa.
P.S. Capsunile se lasa cu zahar peste noapte ca sa-si lase zeama si sa nu se congeleze prea tare apa din capsuni la congelator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe gustos.ro sau cauta pe Google.
:*

| Marinake a răspuns:

Salut...se gasesc niste pachetele de la Dr. Oetker de inghetata...se face cu lapte si se baga la congelator

| JustOurSmile a răspuns:

Uite aici cateva feluri de inghetata:
http://www.inghetata.net/http://www.inghetata.net/