| Nadishome a întrebat:

Bună dimineața! Ma gândeam sa fac sirop de zahar (zahar cu apa topit într-o cratiță). Îmi puteți da o idee de gramaj la zahar și apa? Și o alta întrebare este dacă pot înlocui de acum încolo zaharul cu siropul de zahar, ar fi mai okay? Ca doar siropul de zahar nu are atat de multa zaharoza dacă contine și apa, nu?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E fix același lucru. Fix același.

| dullcat a răspuns:

Daca vrei sa reduci/inlocuiesti zaharul folosesti alternative precum miere, curmale sau altele.Ce vrei tu sa faci e 0, tot zahar este.

| Sophieka a răspuns:

Vezi ca sunt retete explicative pe Youtube ca sa iti iasa cum trebuie.

| Sophieka a răspuns:

Zaharul e tot zahar indiferent ca folosesti sirop sau zahar.