| elena_valcea a întrebat:

Fetelor, ce detergent folositi, care vi se pare cel mai ok? Pudra, lichid, pernute? Folosesc un persil pernute, insa nu as putea spune ca sunt foarte multumita de cum spala. Voi ce sugestii aveti?

2 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Eu folosesc lichid de la perwoll. Pudră nu imi place ca mai ramane pe haine, iar pernutele mi se par prea costisitoare

| Naavin a răspuns:

Am incercat cam toate tipurile de detergenti. Nu imi place mirosul de la persil, arielul nu merita(e detergent, nu pantofi de firma sau ochelari), perwoll e doar reclama, bonux e ok dar nu miroase. Cel mai mult imi place Savex: spala de minune si hainele miros, de nici nu-ti trebuie balsam. Insa nu gasesc Savex nici la Kaufland nici la Lidl, nicaieri in orasul meu...
Asa ca de 2 ani spal cu dero. Am incercat si pudra si lichid si capsule. Cel mai bun e lichidul, nu doar la dero. Ci la toate marcile.

Pudra deterioreaza masina in timp. Capsulele nu le poti doza, daca am uitat sa spal o rochie, si nu mai am alte haine in cos, o pun singura la spalat fiindca e urgent si am nevoie de ea. Deci nu o sa pun masura de detergent pentru o incarcatura intreaga, cum se intampla la capsule.

Deci cel mai bun e lichidul, chiar daca lasa si el anumite urme pe piesele masinii de spalat, e ok. Daca intretii regulat masina de spalat nu se intampla nimic cu ea.

Dero 2 in 1 miroase super. Am incercat cel cu flori de cires si trandafir de gradina, miroase si curata excelent. Dar nu il voi mai folosi pentru ca nu il gasesc in doze mari. E disponibil doar la 20 de spalari, deci nu voi cumpara de 3 ori pe luna detergent. Ma duc si cumpar vechile dero, briza marii sau roua muntelui, la 60 de spalari si ma tine cam o luna intreaga intr-o casa cu 5 persoane.

Cam asta e... la balsam folosesc Lenor sau Cocolino Creations.
Sper ca ti-au fost utile parerile mele happy