| muresanul a întrebat:

fiind diabetic as dori niste retete de siropuri, dulceata de visine si afine fara zahar?

2 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Gabriela ti-a raspuns la intrebarea ta si are mare dreptate, in plus trebuie sa pui si ceva salicilat, la 5 kg. fructe 1 lingurita de salicilat, care se adauga la urma.
Iti dau si eu o reteta de a pune prune pentru iarna, fara zahar.
Prunele ca si pentru compot, de regula cele carnoase, sa fie tari, fara sa aiba crapaturi, se spala, si se pun intr-o strecuratoare, care se va introduce intr-o oala cu apa ce fierbe, pentru cel mult 25- 30 de secunde, doar sa-si schimbe culoarea dar sa nu crape coaja lor. Apoi prunele se pun in borcane si deasupra lor se va turna lichidul in care au fost oparite, la care s-a adaugat 1 lingurita de salicilat (pe care-l gasesti la farmacie sau la unele alimentare), pentru cantitatea de 5 kg. de fructe.
Borcanele se pun apoi la dunst uscat adica invelite bine cu o plapuma sau ceva gros, pentru a se raci pe indelete, facandu-se astfel pasteorizarea.
Aceste prune se pot folosi ca muraturi, se pot face si galuste cu prune, ori compot, ori se pot consuma ca atare.
Spor la lucru si multa sanatate.

| gabriela a răspuns:

In loc de zahar foloseste indulcitoarele pentru diabetici. Exact retetele normale cu indulcitoare echivalente pentru cantitatea de zahar din reteta. Asa poti face si sucul de soc cu lamaie.