Întrebare recomandată | Carmenion a întrebat:

imi poate spune cineva unde pot face cursuri de cofetar-patiser in Iasi si cam cat costa? Dau funda. Multumesc

Răspuns Câştigător
| costis a răspuns:

Se fac in mai multe locuri, intereseaza-te la care a facut unde se si invata ceva practic, nu doar teorie, ca asta o gasesti si pe net.

Practica sigur se face la centrul AJOFM, insa nu stiu si cu ce rezultate. Cursuri se mai fac la FEG si mai gasesti anunturi pe net sau in ziare.
Pentru fete mai merg si cele de asistente sau coafeze (aici e iar treba cu practica).