| anonim_4396 a întrebat:

La o chiuveta cu picior, se poate da jos piciorul sau exista riscul sa cadă chiuveta? Aceasta este fixată în perete sau se sprijină pe acel picior?

2 răspunsuri:
| Doja a răspuns:

De regula chiuveta este fixata in perete cu 2 bare laterale iar piciorul furnizeaza un pic de sustinere. Nu e bine sa te bazezi pe el. Desigur, depinde cum e constructia

| gheorghe699 a răspuns:

Chiuveta este fixata in perete prin 2 dibluri cu o bucsa excentrica pentru a putea fi centrata,piciorul este pentru ai comferi o stabilitate, dar nu sta numai pe picior, alfel ar cadea peste tine. daca ai nevoie slabeste putin diblurile (piulitele de fixare)si poti lua piciorul jos, daca ai nevoie sa intervi, pentru a schimba un furtun sau, pentru a schimba racordul de evacuare