| almaz a întrebat:

Bună la toți, am preparat așa o salată: roșii, castraveți, piept de pui fiert, cașcaval, masline și bețișoare de crabi, e dietic așa salată să mănînc pe seara în loc de mîncare normală, vreau să slăbesc puțin, nu știu dacă o să ajute așa tip de salată pentru a reduce caloriile, etc... întrebarea este dacă salata este dietică, merci anticipat!

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Cascavalul nu are ce cauta pe acolo.
Betisoarele de crab de asemenea.

| Xpressurself a răspuns:

Reteta e buna la fel ca alte mii de retete dietetice.
problema e ca nu se maninca seara. este cel mai important. ultima masa trebuie luata inainte de ora 6 pm. trebuie sa dormi cu stomacul gol astfel ca aparatul digestiv sa fie in repaos intre 10 pm si ora la care te trezesti 6-9 am. astfel, in timpul somnului arzi calorii in loc sa depui. dimineata bea apa si consuma un fruct. in timpul zile mese normale si maninci pana apare satietatea insa nu te infometa. daca ai exagerat fa sport 20 de minute undeva mai tarziu sau a doua dimineata.
gimnastica aerobica, e suficienta. invata miscarile care iti plac si eventual fa-le dimineata ca sa te si invigorezi sau in orce alt timp al zilei.

| NoName0x0 a răspuns:

Dupa ingredientele de mai sus mie mi se pare dietetica... Vezi ca pe net, la un simplu search pe Google iti da o lista cu kilocaloriile la aproape toate alimentele... Poti calcula singura de acolo. :*