| GiRL206 a întrebat:

Buna lume! Spuneti-mi : care este mancarea voastra favorita?

14 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Am mai multe feluri: cartofi copti, paste cu branza, orez, pizza vegetariana, peste la cuptor cu broccoli, somon afumat, unt de arahide cu gem, clatite, tarta cu fructe, sandwich-uri cu branza etc.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Carne de pui cu cartofi prajiti. Pizza.
Dar nu mananc foarte des astea, ca nu sunt foarte sanatoase.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Spaghete carbonara

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu PREFER următoarele :
* la micul dejun, o omletă cu de toate ( ciupercuţe, cârnaţ, şuncă, etc. )...
* la prânz o ciorbă de perişoare cu smântână, iar felul II cartofi prăjiţi cu mici şi muştar
* la cină, un rasol de peşte ( sau peşte pane )
* iar ca desert, un cremeş ( sau Tiramisu ).

Bine-nţeles, "asortate" cu un vinişor bun!

Toate cele bune.

| positivity a răspuns:

Cartofi prăjiți cu brânză.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Am mai multe,spaghete,cartofi prăjiţi,ouă umplute,ciorbă de măcriş,şniţel vienez,chifteluţe,supă de pui,tocăniţe,piure de cartofi cu grătar alături,brânză cu roşii de grădină,toate fructele,toate dulciurile,prăjituri,torturi,eclere, gogoşi, sunt înnebunită după mâncare, salată de boeuf, de vinete.
Te pup!

| karsivan a răspuns:

Mancare de castraveti

| Ƨirenia a răspuns:

Pireul

| Klaudya27 a răspuns:

Pizza love struck

| Georgiana2505 a răspuns:

Buna! Primul fel de mancare care-mi place la nebunie este piureul de cartofi cu friptura de pui. Urmeaza salata boeuf si sarmalele facute de mama :X

| AndreeaE a răspuns:

Supa de pui:-)

| Velea_Arabela_1984 a răspuns:

Pizza facuta in casa de mine si o salata verde.

| marian005 a răspuns:

Se stie din strabuni ca cea mai buna leguma e porcu.

| Azµ a răspuns:

Bună,nu am decăt una am mai multe uite căteva : pizza, cartofi prajiti, sandwich, clătite, peşte, gogoşi si crenvuştii. Scuze c-ăm zis mai multe.