| ManeaRadu a întrebat:

Buna!
Mi s-au descusut adidasii in zona gaurii siretului.O poza cu descusatura este in link-ul de mai jos.
https://postimg.cc/sBS3W7Sc

Se pot descoase mai tare? Si daca da, ce le pot face?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Se va putea desface si mai tare, findca este un material slab, expus la forta de tragere a siretului.
In mod normal, acele gauri se fac cu capse, tocmai pentru a rezista.
Daca nu reusesti sa aplici capse (gaurite), atunci poti incerca sa le cosi, dar ar fi bine de imbibat materialul si cu cateva picaturi de adeziv rapid transparent (tip "Picatura"), care ar intari rezistenta materialului (aplicat in jurul gaurilor).

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-i mamei sau bunicii sa ti-i repare.
Este asemanantor cu reparatul ciorapilor de matase happy

| Catrice a răspuns:

Ac,ață,cusut.

| Goete a răspuns:

Poti reclama garantia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumperi alții