| anonim_4396 a întrebat:

Buna, rog seriozitate. Cateaua mea a facut pipi pe canapea si nu stiu cu ce o pot curata/spala. Miroase urat si a ramas o pata mare. Va rog ajutati-ma. Canapeaua nu este de piele sau ceva de genu, e ca si o saltea(ma refer ca e moale si daca de exemplu daca vars apa intra in material)

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai nevoie de un aspirator care trage apă, și de soluții de curățat tapițerii. Dacă s-a scurs adânc în burete, mi-e teamă că va trebui sa speli acea zonă afară sau în cadă, cu furtunul, și să o usuci cu aspiratorul și o zi la soare.
Folosește balsam de rufe la clătire.

| Celcestietot a răspuns:

Buna! Un videoclip cat 1000 de cuvinte :

https://www.youtube.com/watch?v=BBrMeY3W3Q0