| lost.in.rain a întrebat:

Cu ce pot curata canapeaua din piele alba?

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Sunt stervetele umede(mai groase decat cele normale; cam intre servetele si lavete umede) speciale pentru piele alba.

5 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Cred ca mai bine chemi o firma specializata in curatarea tapiteriilor din piele. Daca pui o solutie de curatare s-ar putea pata sau lua vopseaua.Cred ca ai putea incerca cu un aparat cu abur daca ai...Sau daca nu ai imprumuta unul de pe la vecini, rude, prieteni...

| monicaclaudia a răspuns:

Pielea )) eu de obicei gecile, canapeaua, fotoliul si gentile de piele le curat cu demachiant ( ceea ce folosesc pentru a imi curata fata de la fon de ten ). Crede-ma si in magazine aici folosesc asa ceva ele mi-au zis cum sa fac ca sa imi curat giaca de piele )), incearca pe o bucatica mica unde si ai sa vezi diferenta. Si nu doar curata dar si hraneste piele caci daca e seaca se rupe.)).

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt niste produse speciale. Le poti gasi la magazinele care vand canapele din piele, intr-adevar sunt mai scumpe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incercat cu acetona?